Specjalnie dla Par; E-book o żywieniu dzieci; Nasi specjaliści; Klub fitness online. Klub Fitness Online; Diety specjalistyczne. Temat: McEnnedy Lidl - jogurty
User NavigationNewsletterNasze gazetkiZnajdź sklepMoje kontoLista życzeńKoszykMenuOdzież damskaBielizna damskaBielizna nocna i szlafroki damskieBluzy damskieDresy domowe damskieJeansy damskieKoszule i bluzki damskieKoszulki i topy damskieKurtki i płaszcze damskieWięcejOdzież męskaKurtki i płaszcze męskieSwetry męskieDresy domowe męskieKoszule męskieKoszulki męskieSpodnie męskieJeansy męskieWięcejUbrania dla dzieciUbranka dla niemowląt - dziewczynkiUbranka dla niemowląt - chłopcyUbrania dla dziewczynek 2-6 latUbrania dla dziewczynek 7-12+ latUbrania dla chłopczyków 2-6 latUbrania dla chłopców 7-12+ latAkcesoria dla chłopcówStroje sportowe dla dziewczynekWięcejButy dla dzieciButy dla dziewczynekButy dla chłopcówOdzież roboczaButy roboczeRękawice roboczeKurtki i kamizelki roboczeKoszulki i swetry roboczeSpodnie roboczeInneButy męskieButy sportowe męskieButy trekkingowe męskieButy do biegania męskieBotki męskieButy damskieButy sportowe damskieButy trekkingowe damskieButy do biegania damskieWięcejModa - WyprzedażElektronarzędziaMaszyny i urządzenia budowlaneAkumulatory i ładowarki akumulatoroweWyrzynarkiPiły tarczowePozostałe piły i akcesoriaPrzecinarki i ukośniceWkrętarki akumulatoroweWiertarki i akcesoriaWięcejNarzędziaNarzędzia ręczneNarzędzia pomiaroweZestawy narzędzi i walizki na narzędziaBudowa i remontPodłogiOgrzewanie, klimatyzacja i wentylacjaOchrona przed słońcemFarby i akcesoria malarskieAltanki ogrodowe, pawilony, zadaszeniaBezpieczny domWięcejWyposażenie warsztatuDrabiny i schodki składaneOświetlenie roboczeAkcesoria do transportuPrzedłużacze i bębny kablowePozostałe wyposażenie warsztatuMateriały eksploatacyjne do warsztatówAkcesoria samochodowePokrowce na kierownice, nakładki na pasy, pojemniki samochodoweKosmetyki samochodoweOpony i felgiWięcejOdzież roboczaButy roboczeRękawice roboczeSpodnie roboczeKurtki i kamizelki roboczeKoszulki i swetry roboczeWarsztat - WyprzedażParkside - WarsztatMałe AGDUrządzenia do popcornuUrządzenia do robienia lodówUrządzenia do smażenia naleśnikówWagi i miarki kuchenneWielofunkcyjne urządzenia do gotowaniaWięcejGarnki i patelnieBrytfannyInne naczynia kuchenneSzybkowaryWokiGarnkiPatelnieAkcesoria kuchenneUchwyty do papieru toaletowego i ręcznika kuchnnegoRozdrabniaczeRęczniki kuchennePrzybory kuchenneWięcejNaczynia i sztućceFiliżanki do kawy i herbatyPorcelanaPrzechowywanie żywnościSzklanki i kieliszkiSztućceTermosyDuże AGDKuchenki, Piekarniki, OkapyLodówki i zamrażarkiZmywarkiKuchnia - WyprzedażTelefony i nawigacjeInteligentny i bezpieczny domAkcesoria biuroweKomputery i akcesoriaArtykuły dla zwierzątArtykuły dla ptakówArtykuły dla małych zwierzątArtykuły dla kotówArtykuły dla psówDom - WyprzedażParksideArtykuły dla zwierzątMeble ogrodoweZestawy mebli ogrodowychKrzesła ogrodoweLeżaki ogrodowePoduszki ogrodoweStoły ogrodoweParasole ogrodoweMarkizyWięcejAkcesoria ogrodoweGrządkiKompostownikiOchrona roślinOczka wodne i akcesoriaOgrzewanie zewnętrzne i paleniskaOsłony na kosze na śmieciStoliki ogrodoweOświetlenie i dekoracje ogrodoweOświetlenie zewnętrzne i ogrodoweSkrzynki i doniczki na kwiatyDekoracyjne kwietniki i schodki ogrodowePergole i kratki ogrodowePozostałe dekoracje ogrodoweFontanny ogrodoweNarzędzia i maszyny ogrodniczeKosiarki i wertykulatoryInne maszyny ogrodniczeNożyce ogrodowe i sekatoryNawadnianie ogroduMyjki ciśnieniowe i urządzenia czyszcząceNarzędzia do obróki drewnaPlace zabawPiaskowniceGrillGrille gazoweGrille elektryczneGrille na węgiel drzewnyAkcesoria do grillaDomki i szklarnie ogrodoweSzklarnie ogrodowe i akcesoriaBaseny i akcesoriaPozostały sprzęt basenowyPieluchy i pantsy LupiluAkcesoria dla dzieci i niemowlątZestaw niemowlęcyFoteliki samochodowe i nosidełka dla dzieciWózki dziecięce i spacerówkiTekstylia dziecięcePielęgnacja i zdrowieWięcejUbrania dla dzieciUbranka dla niemowląt - dziewczynkiUbranka dla niemowląt - chłopcyUbrania dla dziewczynek 2-6 latUbrania dla dziewczynek 7-12+ latStroje sportowe dla dziewczynekUbrania dla chłopczyków 2-6 latUbrania dla chłopców 7-12+ latStroje sportowe dla chłopcówZabawki dla dzieciZabawki elektroniczneZabawki edukacyjneZabawki drewnianeZabawki dla niemowlątPluszaki dla dzieciMalowanie i plastykaLalki i akcesoriaWięcejZabawy na dworze i w ogrodzieRowerki dla dzieciZjeżdżalnie dla dzieciTrampoliny dla dzieciHuśtawki dla dzieciZabawki ogrodowe dla dzieciRolki i wrotki dla dzieciJeździki i gokartyWięcejPrzybory szkolneTornistry i torby szkolnePiórnikiArtykuły papierniczeMalowanie i plastykaPomoce dydaktyczneInstrumenty muzyczne dla dzieciPerkusje i bębny dla dzieciGitary dla dzieciDziecko - WyprzedażLupiluWalizki, torby i plecakiBagaż podróżnyWalizki dziecięcePlecakiTorby i torebkiBidony, termosy i butelkiRowerRowery miejskieRowery elektryczneRowery dla dzieci i młodzieżyAkcesoria roweroweTrekking i zwiedzanieKijki trekkingowePlecaki trekkingoweDyscypliny sportoweSporty wodneRolki, wrotki i deskorolkiWięcejSporty zimoweKaski narciarskie i snowboardoweFitness i TreningSprzęt do fitnessSprzęt do treningu cardioSprzęt do treningu siłowegoHobbyMalowanie i majsterkowanieSzycie i dziewiarstwoInny sprzęt kempingowyWędkarstwoKempingMeble kempingoweNamiotyPlecaki turystyczneSprzęt rybackiSprzęt na biwakZabawki outdooroweInny sprzęt kempingowyMotorowery i SkuterySprzęt motocyklowyKsiążkiKsiążki dla dzieci i młodzieżySport i wypoczynek - WyprzedażCrivitPielęgnacja i stylizacjaWłosyPielęgnacja ciałaZdrowieHigiena jamy ustnejInhalatoryOpaski i pasy stabilizująceTermometryWagi domoweInne produktyWellnessMasażCiepłoAkcesoria dla osób starszych i z niepełnosprawnościąChodziki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościamiWyposażenie łazienkiPielęgnacja i stylizacjaHome page|Informacje dla klienta|Nasze marki Jogurt i smoothie tylko z dwóch składników? To Pilos Pure – pyszne produkty złożone tylko z jogurtu i owoców! Całkowicie bez dodatku cukru i innych ulepszaczy, wzbogacone jedynie naturalnymi ziarnami owsa. Przekonaj się, że to naprawdę inny wymiar słodkiego smaku pochodzącego prosto z owoców. JOGURTY PITNE Tylko dwa składniki: jogurt i owies + 39% owoców JOGURTOWE SMOOTHIE Aż 70% owoców, bez dodatku cukrów! PURE to znaczy prosto w składzie! To znaczy prosta i zrozumiała etykieta. Wszystkie produkty Pikok Pure składają się z minimum 90% mięsa oraz dodatkowych składników całkowicie naturalnych, bez wzmacniaczy i konserwantów. A tak skomponowane produkty, czyli tak jakościowe produkty – smakują naprawdę wyjątkowo. Spróbujcie i oceńcie sami! CO NAS WYRÓŻNIA? MINIMUM 90% MIĘSA Pikok Pure to zawsze wysoka jakość podkreślona wysoką mięsnością! CZYSTA ETYKIETA Pikok Pure to dobry, krótki i bezpieczny skład - zawsze wiesz co jesz! DOSKONAŁY SMAK Pikok Pure to produkty bez konserwantów, sztucznych barwników, fosforanów czy wzmacniaczy smaku! DOBRZE SIĘ SKŁADA PARÓWKI Z FILETEM Z INDYKA, KIEŁBASA Z INDYKA, DROBNO ROZDROBNIONA, WĘDZONA, PARZONATYLKO 7 SKŁADNIKÓW!93% mięso z indyka (w tym 21% mięso z fileta z piersi indyka)wodasólprzyprawyekstrakty przyprawaromatyglukoza. KIEŁBASA ŚLĄSKA, KIEŁBASA WIEPRZOWA, ŚREDNIO ROZDROBNIONA, WĘDZONA, PARZONATYLKO 7 SKŁADNIKÓW!mięso wieprzowesólprzyprawyaromatyglukozaacerola w proszkuosłonka jadalna (jelito wieprzowe)100g produktu wyprodukowano ze 104g mięsa wieprzowego z szynki wieprzowej. KIEŁBASA WIEPRZOWA HOMOGENIZOWANA, WĘDZONA, 7 SKŁADNIKÓW!mięso wieprzowe z szynkisólprzyprawyekstrakty przyprawnaturalne aromatyglukozabiałko wieprzowe kolagenowe100g produktu wyprodukowano ze 100g mięsa wieprzowego z szynki. WĘDLINA Z FILETA Z PIERSI KURCZAKA, WĘDZONA, PARZONA, Z POŁĄCZONYCH KAWAŁKÓW MIĘSA, W PLASTRACHTYLKO 7 SKŁADNIKÓW!filet z piersi kurczakasólglukozacukierekstrakt drożdżowyekstrakty przyprawkultury starterowe bakterii100g produktu wyprodukowano ze 100g fileta z piersi kurczaka. GOTUJ Z KUCHNIĄ LIDLA Jakość, smak i pomysły w jednym miejscu!? Zobacz, jak możesz komponować ze sobą produkty linii Pure, by tworzyć przepyszne codzienne i proste, wyszukane, nowoczesne albo kreatywne dania na swoim talerzu.Promocja tygodnia Oferta spożywcza Oferta non-food W przyszłym tygodniu Kupuj online Dostępne: W sklepie CHEF SELECT & YOU Bio Hummus naturalny paprykowy, pomidorowy CHEF SELECT Hummus z topingiem VEMONDO Vegangurt naturalny bez dodatku cukru VEMONDO Vegangurt nat. z wapniem XXL bez dodatku cukru PlantOn pouch jabłko-arbuz-ananas PlantOn Pouch banan-jabłko DOBRA KALORIA Pasztet Vege z suszonymi pomidorami DOBRA KALORIA Roślinny kotlet mielony z cebulką GARDEN GOURMET Roślinne klopsiki TARCZYŃSKI Roślinne Parówki TARCZYŃSKI Roślinne Kabanosy klasyczne, 3 ziarna ONE DAY MORE Roślinne kiełbaski z pieprzem VEMONDO Tofu naturalne, wędzone ALPRO Owsiano Migdałowy napój ALPRO Kokosowo Migdałowy napój Promocja tygodnia Oferta spożywcza Oferta non-food W przyszłym tygodniu Kupuj online
Przez wiele lat smakowe jogurty pitne raczej nie należały do zdrowych składników diety. W składzie kryło się naprawdę dużo cukru, a owocowy smak nadawany był aromatami i barwnikami. Nierzadko owocowe jogurty pitne zawierały ułamki procentów owoców w składzie. Jogurty pitne były często podawane jako przykład składnika diety Pierwszy wpis z przekąskowej serii (przekąski z Biedronki) rozszedł się jak świeże bułeczki <3 Wiem, że na to zestawienie musieliście trochę czekać, ale po 1. zdecydowanie rzadziej odwiedzam Lidla niż Biedronkę (kwestia odległości) a po 2. mam tyle pomysłów i planów na wpisy, że po prostu się nie wyrabiam! 🙂 Ponieważ temat przekąsek bywa kontrowersyjny przypomnę, że chcę pokazać Wam w tym poście pomysły na fajne przekąski w drodze, w nagłej sytuacji ale również produkty, które mogą stać się podstawą naprawdę solidnego dania! Z przekąskami (jak ze wszystkim) nie możemy przesadzać…ale jak wszyscy wiemy – przydaję się 🙂 Wpadasz do Lidla, towarzyszy Ci jęczące z głodu dziecko? Planujesz wyjazd i nie wiesz, co ze sobą zabrać? Szukasz szybkich rozwiązań do zabrania np. na plac zabaw (na świeżym powietrzu głodniejemy szybkiej!) Skorzystaj z tel listy: PRZEKĄSKI Z LIDLA DLA DZIECI I DOROSŁYCH i koniecznie pobierz też darmowe materiały do planowania posiłków dla całej rodziny! Mus owocowy Apfelino cena: ok. 2 zł /100 g Podobają mi się ciekawe smaki tych musów, są gęste i naprawdę smaczne! Cena przyzwoita i zazwyczaj zbieram kilka na zapas w razie wizyty w Lidlu. Nie przebijają musów Biedronkowych ani jogurtowych, ale dla urozmaicenia są fajne! Nie mają cukru, jednak chyba wszystkie zawierają dodatek soku zagęszczonego. Niby naturalny składnik, ale to mimo wszystko forma cukru albo właściwie dosłodzenia. Po co? Nie wiem. Przykładowy skład: jabłka 84%, przecier z mango 10%, zagęszczony sok jabłkowy 3%, zagęszczony sok z marakui 1,5%, zagęszczony sok z aceroli Musy dostępne są w 4 smakach: jabłko-banan jabłko- truskawka jabłko – mango – marakuje jabłko – brzoskwinia – banan owocowe i owocowo-warzywne tłoczone cena: ok. 1,5-3 zł /330 ml Podoba mi się ładne opakowanie i uczciwość tego produktu. To sok nie z koncentratu, tłoczony. To zawsze o krok lepiej niż soki z koncentratu. Wspominałam Wam, że takie soki zawierają więcej błonnika, co ma dwie zalety – cukier z owoców wolniej się wchłania i bardziej nas sycą. Podobają mi się również smaki! Jabłko – czarna porzeczka pomidorowy wielowarzywny Dodam jeszcze, że LIDL ma też fajną serię soczków w małych kartonikach. Również nie z koncentratu. Wygodny dodatek dla dzieci do szkoły. Mała uwaga: fakt, że sok nie jest z koncentratu nie oznacza, że jest super hiper zdrowy. Soki generalnie nie powinny stanowić zbyt dużego procenta spożywanych przez dzieci napojów. 150-200 ml na dzień to max! 3. Smoothie owocowe cena: ok. 2,50 /250 ml Kolejny owocowy produkt 🙂 Świeży (znajdziecie je w lodówkach) o fajnych smakach i naturalnym składzie. Gęsty i sycący! Najczęściej wybieram dla siebie, szczególnie smak kokos-ananas. Przykładowy skład: Ananas, banan, kokos: 53% sok ananasowy, 31% przecier bananowy, 14% mleczko kokosowe, przecier z mango, sok cytrynowy. Smoothie dostępne w 4 wersjach smakowych: Truskawka, banan Jabłko, banan, mango Wiśnia, banan Ananas, banan, kokos 4. Owsianka z jabłkiem i orzechami cena: 1,50 – 2 zł Uwaga! Tylko owsianka z orzechami i jabłkiem nie ma dodatku cukru 🙂 Zauważyliście podobieństwo produktów do tych z listy z Biedronki? Również ta owsianka jest niezwykle podobna! Ale podobnie jak w przypadku musu… Lidl przegrywa z Biedronką. Smaków owsianek mamy chyba 4, ale jedynie ta z jabłkiem i orzechami nie ma dodanego cukru trzcinowego. Owoców suszonych i orzechów mamy o kilka procent mniej niż u kropkowanego konkurenta… Ale smak całkiem niezły 🙂 Jadłam 2-3 razy w kryzysowej sytuacji. Polecam wzbogacić ją bananem 🙂 Uwielbiam takie produkty na wyjazdach wakacyjnych! Skład: Płatki owsiane, płatki pszenne, owoce suszone, orzechy, migdały 5. Chipsy jabłkowe cena: ok. 2,80 zł /40 g Do chipsów jabłkowych wracamy bardzo często. Uwielbiamy też warzywne, ale jeszcze nie natknęłam się na nie w stałej ofercie Lidla. Te mają niższą cenę niż w większości innych sklepów oraz większe opakowanie. Są za to mocniej podsuszone, naprawdę chrupiące jak prawdziwe chipsy. To ma swoje wady i zalety. Mi smakują najbardziej, ale wg. mnie stwarzają zagrożenie dla niemowlaków. Twardy kawałek łatwo może się ułamać i prowadzić do zakrztuszenia. Zatem jak najbardziej TAK, ale dla starszych dzieci. Dodatkowo w Lidlu natkniecie się na pewno na suszone mango i ananasa. Fajna sprawa w ramach urozmaicenia diety i poznawania nowych smaków. Ale niestety zawierają siarczyny, nie mogę ich polecić, bo w suszonych owocach staram się unikać siarczynów. 6. Batoniki daktylowe Dobra Kaloria Cena: ok. 2,5 zł / 35g Oh, ile osób mi o nich pisało! Rzeczywiście od jakiegoś czasu można te batoniki dostać w Lidli i bardzo fajnie! Bo przynajmniej mają ludzką cenę 😛 W składzie rzeczywiście same naturalne składniki, żadnych przekrętów i ukrytych cukrów. Daktyle + dodatki (orzechy, ziarna, suszone owoce, przyprawy). Uczciwy produkt, w dobrej cenie. Zdecydowanie warto mieć w domu/samochodzie/torebce. Mój zdecydowany faworyt to jabłko z cynamonem <3 Nie byłabym sobą, gdybym nie dodała, że ja z batonikami daktylowymi zawsze mam pewien problem. Dla mnie są po prostu za słodkie. I moim zdaniem zbyt częste podawanie ich dzieciom („taka zdrowa przekąska!”) może przyzwyczajać je do słodkiego smaku. A jest naprawdę więcej fajnych smaków do poznania 🙂 Przykładowy skład: Kakao-orzech: daktyle, chrupki zbożowe (maka kukurydziana, mąka ryżowa), orzechy nerkowca (15%), kakao (1,9%) Dostępne smaki Chrupiący orzech jabłko-cynamon kawa-orzech kakao-orzech śliwka-ziarna kokos- orzech Mój zdecydowany faworyt to jabłko z cynamonem <3 7. Orzechy Alesto Cena: 9-12 zł/200 g Uwielbiam orzechy (dziedzictwo po tacie). Ale czasem trudno znaleźć naprawdę dobre orzechy. Te są dobre! Dobra jakość w dobrej cenie. Kuszące opakowanie. Nie za dużo, nie za małe. Różnorodne smaki! Pamiętajcie, że orzechy można wprowadzać (a nawet należy!) już w pierwszym roku życia dziecka. Oczywiście nie podajemy ich wtedy w całości, więc jako przekąska do wózka się nie sprawdzą, ale możesz swobodnie zrobić z nich pyszne masło orzechowe lub dodać do owsianki. Dostępne „smaki” włoskie nerkowce brazylijskie pekan mieszane 8. Świeży mix Marwit To nie do końca przykład przekąski z Lidla bo przecież produkty Marwit znajdziecie również w innych sklepach, ale ja na nie natknęłam się pierwszy raz właśnie tutaj, dlatego o nich piszę. To naprawdę wygodny produkt! Zawiera wyłącznie świeże warzywa i owoce, umyte, obrane, pokrojone. Wygodna przekąska dla dorosłych i dla dzieci. Wiem, co powiesz! Przecież mogę kupić świeże (tańsze i zdrowsze) owoce, umyć, pokroić… Pewnie! I rób tak w 90% przypadków 🙂 Ale czasem wesprzyj się takim porządnym produktem! Przy okazji warto nagrodzić starania producenta. Dostępne smaki: ananas/rzodkiewka/jabłko/marchew jabłko/melon/marchewka/kalarepka jabłko/śliwka/marchewka/papryka jabłko/winogrono/marchewka/pomidor 9. Batonik sezamowy Cena: 2,99/70 g Przechodzimy do przekąsek już słodkich 🙂 Nie polecam ich dla dzieci poniżej drugiego roku życia (poznaj 3 najlepsze zasady dotyczące słodyczy). Jednak jeśli już decydujemy się na słodycze, to zawsze lepiej wybierać te z korzystniejszym składem. Przykładem jest taki batonik sezamowy. Sezam ma mnóstwo wapnia i innych składników odżywczych, dzięki temu słodka przekąska staje się wartościowa. Zazwyczaj sezamki zawierają morze cukru, syropu i innych słodzideł. Nie tym razem! Spójrzcie na skład: Skład: ziarno sezamu (60%), miód (40%) Imponujący, prawda? W smaku – pyszności! Choć muszę podkreślić, że jeśli oczekujesz chrupiącego ciasteczka, możesz być zawiedziona. 10. Czekolada Ecuador Cena: 4,50/120 g Znana i lubiana! Czekolada gorzka z Lidla 🙂 Dostępna jest w kilka smakach, skład jeden z najlepszych na rynku (choć nie idealny) a do tego bardzo przystępna cena! Jeśli kochasz gorzką czekoladę, to absolutnie nie możesz jej ominąć! Przykładowy skład: Ecuador 70% miazga kakaowa, cukier, tłuszcz kakaowy, emulgator: lecytyny (ze słonecznika), ekstrakt z laski wanilii. masa kakaowa minimum 70%. To nie wszystko! Przekąski z Lidla nie kończą się na tej liście 10 produktów. Jak zwykle zachęcam Was do najprostszym rozwiązań! Co jeszcze fajnego znajdziesz w Lidlu? świeże owoce suszone owoce (polecam szczególnie rodzynki – w Lidlu nie mają siarczanów) warzywa (pomidorki koktajlowe – maluchom trzeba by przekroić, mini marchewki) jogurt naturalny soki jednodniowe musy jogurtowo-owocowe Day Up (pisałam o nich tutaj) Może macie jeszcze jakieś sprawdzone patenty na przekąski z Lidla? Albo z innych sklepów? Dzielcie się nimi koniecznie poniżej! 🙂 Lidl - miejsce dla miłośników nabiału Lidl cieszy się opinią sieci handlowej, która dba o to, aby jej oferta była zawsze aktualna i dostosowana do potrzeb klientów. Wśród szerokiej gamy produktów mlecznych, które możesz znaleźć w Lidlu, warto wskazać na takie perełki jak Ser gouda w plastrach, Margaryna De Luxe, Actimelfot. Adobe Stock, ViDi Studio Jogurt pitny to bardzo uniwersalny produkt, który idealnie sprawdza się jako przekąska lub II śniadanie w zabiegany dzień. Przez wiele lat smakowe jogurty pitne raczej nie należały do zdrowych składników diety. W składzie kryło się naprawdę dużo cukru, a owocowy smak nadawany był aromatami i barwnikami. Nierzadko owocowe jogurty pitne zawierały ułamki procentów owoców w składzie. Jogurty pitne były często podawane jako przykład składnika diety, który wydaje się zdrowy, a zupełnie taki nie jest. Na szczęście świadomość konsumentów wzrasta, a w sklepach pojawia się coraz więcej produktów godnych polecenia. Nie smakują one gorzej od pełnych cukru alternatyw, a są znacznie zdrowsze. Wybrałam i przetestowałam 7 pitnych jogurtów o naturalnym składzie. fot. Archiwum prywatne Kierowałam się przede wszystkim składem, ale spoglądałam też na zawartość kaloryczną. Dobrałam jogurty smakowe, bez cukru, z jak najmniejszą ilością dodatków. Dopuściłam jogurty pitne słodzone słodzikami. Przeprowadziłam także subiektywny test smaku. fot. Archiwum prywatne Jogurt pitny 0% tłuszczu Fruvita Energia: 41 kcal/100 g Cena: ok. 2,20 zł/ opakowanie (400 g) fot. Archiwum prywatne Jogurt występuje w dwóch wersjach smakowych: o smaku suszonej śliwki i truskawki. Jego niewątpliwą zaletą jest niska kaloryczność (41 kcal/ 100 g). W skład produktu wchodzą aż 3 różne substancje słodzące i zdecydowanie można to wyczuć w smaku. Jogurt jest bardzo słodki. Nie można traktować go jako źródła owoców w diecie, bo ich zawartość jest raczej śladowa, ale to produkt, który niektórym zastąpi słodycze w diecie. fot. Archiwum prywatne Skyr pitny w stylu islandzkim - Pilos Energia: 53 kcal/ 100 g Cena: ok. 2,90 zł/ opakowanie 330 ml Skyr to islandzki, wysokobiałkowy jogurt, który jest dobrym dodatkiem do każdej diety redukcyjnej: dobrze syci, uzupełnia jadłospis w białko, ma przyjemną konsystencję i ma niewielką kaloryczność. Skyr występuje tutaj w wersji pitnej w różnych smakach: brzoskwinia i marakuja, pomarańcza z wanilią, truskawka i owoc granatu, borówka. fot. Archiwum prywatne W składzie produktu widnieją oczywiście słodziki, jest też niewielki dodatek owoców nadających charakterystyczny smak. Jogurt ten ma dość płynną i lekką konsystencję, bardzo wyczuwalne są nuty smakowe. To dobry pomysł na posiłek potreningowy. Butelka dostarcza aż 24,5 g białka! fot. Archiwum prywatne Jogurt pitny Fruvita Pure Energia: 58 kcal/ 100 g Cena: ok. 2,20 zł/ opakowanie (250 g) Jogurt o bardzo prostym składzie występujący w kilku wersjach smakowych. Ja przetestowałam wersję z gruszką, mango, bananem i płatkami owsianymi. fot. Archiwum prywatne Co ucieszy zapewne wiele z was, w składzie nie ma żadnych słodzików. Ten jogurt to po prostu owoce, zboża i jogurt naturalny. Bardzo dobra alternatywa dla domowych koktajli na jogurcie. Nic dziwnego, że jogurt Fruvita Pure został okrzyknięty w 2020 roku Najlepszym Produktem według konsumentów. Smak jogurtu jest bardzo delikatny, można wyczuć cząstki płatków owsianych i jaglanych. Ze względu na prostotę składu, to jeden z moich faworytów. Osoby liczące na słodki napój mogą być jednak rozczarowane. fot. Archiwum prywatne Planton coconut vegangurt Energia: 86 kcal/ 100 g Cena: ok. 3 zł/ opakowanie (90 g) To wegański zamiennik jogurtu pitnego, dedykowany głównie dzieciom. Skład w 100% pochodzenia roślinnego w większości bazuje na mleczku kokosowym. Skład może wydawać się długi, jednak są w nim obecne jedynie niezbędne substancje do uzyskania tego typu zamiennika nabiału o półpłynnej konsystencji. fot. Archiwum prywatne Duży plus dla tego produktu to dodatek wapnia i witaminy D3, przez co faktycznie może być polecany dzieciom. Planton ma konsystencję musu i ciekawy, mocno kremowy, kokosowy smak. Warto dodać jednak, że cechuje go dość wysoka kaloryczność. Planton coconut vegangurt sprawdzi się jako przekąska dla aktywnie fizycznych dzieci i dorosłych, którzy nie są na diecie redukcyjnej. fot. Archiwum prywatne Jogurt pitny Fruvita PROTEIN Energia: 73 kcal Cena: ok. 2,5 zł/ opakowanie (230 g) Jogurt z podwyższoną zawartością białka, bez cukru. Jedna butelka dostarcza 18 g białka. To dobra potreniengowa przekąska. fot. Archiwum prywatne W składzie jeden słodzik (sukraloza), mleko, białka mleka, mango, koncentrat z marchwi i bakterie jogurtowe. To dość słodka propozycja, która może przypaść do gustu także osobom, które nie uprawiają sportu. Nie ma w nim jednak znacznej ilości owoców. fot. Archiwum prywatne Pilos PURE - jogurt bez dodatku cukrów Energia: 57 kcal Cena: 2,2 zł/ opakowanie (250 g) Dostępny w Lidlu Pilos Pure to mój faworyt pod względem składu i smaku. W składzie tego jogurtu nie znajdują się żadne słodziki, a smak nadają jedynie owoce. Dostępne wersje smakowe to: mango i banan, truskawka i banan, brzoskwinia i banan. fot. Archiwum prywatne Jogurt wzbogaca także dodatek mielonego owsa. Smak mango i banan skradł moje serce i z pewnością sięgnę po ten pitny jogurt jeszcze niejeden raz. Zachęcająca jest także cena i optymalna wielkość opakowania. Ten jogurt może stanowić dodatek do porannej owsianki lub II śniadanie sam w sobie. fot. Achiwu prywatne OATJOGU pure - wegański zamiennik pitnego jogurtu Energia: 78 kcal/ 100 g Cena: zł Na koniec wegańska propozycja, która stanowi zamiennik jogurtu pitnego na diecie bez produktów pochodzenia zwierzęcego. To smaczny napój o konsystencji i smaku bardzo przypominającej tradycyjny jogurt. Powstał na bazie fermentowanego owsa, wyczuwalne są w nim otręby owsiane. fot. Archiwum prywatne W składzie oprócz tego substancje zwyczajowe dla wegańskich zamienników nabiału: skrobia, dodatek witamin, wegańskie kultury bakterii, ale też spora zawartość owoców (34%). Po raz kolejny wybrałam wersję mango jogurtu pitnego i smak jest dla mnie zdecydowanie zadowalający. Choć na co dzień wybieram tradycyjny nabiał, od czasu do czasu mam zamiar sięgnąć po OATJOGU. Zadziwia także cena, która nie jest wcale wyższa od cen podobnych, tradycyjnych jogurtów pitnych. Podsumowanie testu jogurtów pitnych bez cukru Produkt Typ zastosowanego słodzika Cena Energia Subiektywna ocena smaku w skali 1-10 Jogurt pitny 0% tłuszczu Fruvita maltitole, aspartam, acesulfam K ok. 2,20 zł 41/100 g 6/10 Skyr pitny w stylu islandzkim aspartam, acesulfam K ok. 2,9 zł 53 kcal/ 100 g 8/10 Jogurt pitny Fruvita Pure owoce ok. 2,2 zł 58 kcal/ 100 g 7/10 Planton cocnut vegangurt owoce: sok bananowy i jabłkowy ok. 3 zł 86 kcal/ 100 g 8/10 Jogurt pitny Fruvita PROTEIN sukraloza ok. 2,5 zł 73 kcal/ 100 g 7/10 Pilos PURE owoce ok. 2,2 zł 57 kcal/ 100 g 10/10 OATJOGU pure - wegański zamiennik pitnego jogurt owoce ok. 3 zł 78 kcal. 100 g 6/10 Czytaj także:Jak przestać jeść słodycze? Sprawdzone porady i jadłospis na cukrowy odwykFleksitarianizm, czyli elastyczna dieta wegetariańska. Zasady, zalety i wpływ na zdrowieDietetyczne śniadania - proste przepisy i pomysły na szybkie fit śniadanieFirma Nestle prezentuje swoje wyroby w sklepie internetowym dodomku.pl od 30 września 2007 - aktualnie dostępnych jest 16 produktów marki Nestle. analizy statystycznej ruchu na stronie. Nestle Misiowy Jogurcik jogurt dla dzieci malina. Kod kreskowy (EAN): 7613031865994. Lidl zachęca do zakupów dobrymi promocjami. W ofercie sieci mamy też wielką ilość - ponad 3 tys. produktów z obniżoną do zera stawką VAT. Nie są to wprawdzie duże sumy, ale przy takiej drożyźnie liczyć każdy grosz. Ale jak zwykle najbardziej możemy zaoszczędzić na promocjach. Za połowę ceny kupimy szynkę wieprzową – 7,59 zł/kg, w dobrej ofercie jest polski kurczak – uda lub podudzia, opakowanie XXL – 6,65 zł/kg oraz kabanosy klasyczne wieprzowe lub drobiowe- 6, 99 zł za opakowanie 500 g. Wrócą kartki na żywność jak w PRL?-u Przerażająca prognoza ekonomisty Wybrane wędliny w opakowaniach XXL możemy kupić do 50 proc. taniej. Pyszna kiełbasa głogowska kosztuje 8,08 zł/500 g, kindziuk – 3,39 zł/130 g, kiełbasa żywiecka – 6,65 zł/600 g czy szynka konserwowa- 3,70 zł/250 g. Warto skorzystać z promocji na wszystkie konserwy mięsne Pikok i rybne Nixe. Drugi, tańszy produkt jest tańszy o połowę. Opakowania możemy mieszać. Lidl zachęca również do zakupu jogurtów pitnych z owsem i owocami, jak kupimy 3 butelki , czwartą dostaniemy gratis. Rząd zwróci 300 złotych za paliwo. Banalna procedura, skorzystają miliony kierowców Taka sama promocja dotyczy smoothie jogurtowych. Opłaca się też kupić 2 opakowania miksu klasycznego z fińskim masłem Finnu w cenie 4,95 zł/200 g. Dobrą cenę ma też ser sałatkowy z Bukowca – 2,60 zł ( cena przy zakupie 2 opakowań). Doskonałą cenę w promocji mają pomarańcze deserowe - 2,85zł/kg, papryka czerwona – 7,89 zł/kg i kiwi – 6,90 zł/kg ( cena z kuponem Lidl Plus). Skorzystajmy też z super promocji na piwo w butelkach ( Somersby, Desperados i Lech Free). Jak kupimy 3 butelki, 3 następne dostaniemy za darmo. Trzeba tylko aktywować kupon w aplikacji Lidl Plus. Warto też skusić się na czekoladę Fin Carre: mleczną, deserową i białą. Cena przy zakupie dwóch opakowań to jedynie 1,65 zł. Tańczące z promocjami Powinnaś unikać również produktów 0 proc. – zawierają mniej tłuszczu, a to sprawia, że brakuje im cennych witamin. Dla dzieci nie są odpowiednie także produkty typu light, ponieważ zamiast cukru mogą zawierać syrop glukozowo-fruktozowy lub słodziki. Na sklepowej półce możemy znaleźć także jogurty probiotyczne. To produkty .